2017-03-10 14:03:16

Pomáháme


 

Kulíšek pomáhá Valentince

 

Valentinka se narodila v dubnu 2013 s totální aganglionozou tlustého střeva, tzv. Hirschprungovou chorobou, takže je od narození po kolektomii, měla ileostomii. V březnu jí byla stomie v Motole zanořena.
Z důvodu úniku iontů musela brát od narození denně dva Kulíšky. Bohužel po zanoření stomie se poměr sodíku a draslíku dost rozhodil a musela užívat dokonce 4 Kulíšky. Nyní je již půl roku na třech.

 

Valentinka

 

Kulíšek pomáhá Theodorovi

 

Tedík je půlroční miminko. Šest dní po porodu mu byla zjištěna neprůchodnost střev a následovala operace, při které bylo zjištěno, že má tzv. Hirschsprungovu chorobu. Bylo mu odstraněno celé tlusté střevo. Kvůli nadměrné ztrátě iontů absencí tlustého střeva tak musí denně užívat Kulíška, a tak tomu bude po celé jeho dětství.

 

Kulíšek - Theodor

 

Kulíšek pomáhá malému Gabrielovi

Malý Gabriel se narodil 1. srpna 2013. Bohužel mu byla po narození diagnostikována vrozená vývojová vada (anorektální atrezie) a musel hned po porodu podstoupit operaci, při které mu udělali dva vývody. Kvůli ztrátě iontů užívá od začátku denně Kulíška.

Kulíšek - Gabriel

V půl roce a v roce života čekají Gabriela další dvě náročné operace. Do té doby bude muset pravděpodobně stále užívat rehydratační nápoj Kulíšek kvůli nezbytnému doplnění iontů.
Držíme palce a věříme, že Kulíšek pomůže Gabrielovi vše bez komplikací zvládnout a brzy se uzdraví!


Kulíšek pomáhá Jirkovi

Jirka má cystickou fibrózu a na doporučení pediatrů musí zvyšovat příjem minerálů. Bohužel kuchyňskou solí spotřeba nejde pokrýt, proto rodině specialisté doporučili Kulíška, kterého přidávají do tekutin.

Jirkovi jsme již několikrát pomohli dodávkou většího balení Kulíška.


Benefiční závod kachniček „Grand Prix Kachničky 2013“
„I MY“ Společnost pro podporu lidí s postižením

V roce 2013 jsme se zúčastnili úžasné akce na podporu lidí s postižením.
9. června 2013 bylo na vodáckém kanálu v Českém Vrbném u Českých Budějovic vypuštěno několik set závodnic, žlutých plastových kachniček. Kachničky si mohl zakoupit v podstatě každý, kdo chtěl pomoci – jednotlivci, rodiny, firmy.
Celý výtěžek akce byl rovnoměrně rozdělen mezi sdružení ALPLA Jižní Čechy, o.s. a „I MY“ – společnost pro podporu lidí s postižením, o.s. Obě organizace použily prostředky na práci s klienty v terénu, nejčastěji v jejich domácím prostředí.

Poděkování od sdružení „I MY“.


Kulíšek forte pomáhá Danečkovi

V roce 2013 nás požádalo občanské sdružení Život dětem o pomoc vážně nemocnému Danečkovi.
Daneček se narodil s atrézii jícnu a se syndromem krátkého střeva. Výživu má pouze gastroskopicky. Daneček je často připojen na infuzní pumpu.
Vzhledem k tomu, že péče o takto nemocného Danečka je psychicky, fyzicky i finančně velmi náročná a rodině se nedostává financí ani na nezbytné pomůcky a léčbu, kterou jeho zdravotní stav vyžaduje, obrátili se s žádostí o pomoc na nás.

Na základě této žádosti jsme Danečkovi poslali tolik potřebného Kulíška forte.

Život dětem
BABIO biokaše pro Klokánek

Klokánek je projekt Fondu ohrožených dětí, jehož cílem je změnit dosavadní nevyhovující systém ústavní výchovy a nahradit jej v co největší míře přechodnou rodinnou péčí na dobu, než se dítě může po vyřešení nebo zlepšení situace vrátit domů, nebo než je pro něj nalezena trvalá náhradní rodina (pěstounská péče, osvojení).
Dětem v Klokánku ve Štěrboholech jsme poslali BABIO biokaše krupicové s mlékem a banánem a podle zpráv od vedení zařízení jim moc chutnaly :-)

Poděkování od Klokánku ve Štěrboholech.


BABIO biokaše pro Dětské centrum Ostrůvek

Dětské centrum Ostrůvek, příspěvková organizace, jejímž zřizovatelem je Olomoucký kraj, poskytuje umístěným dětem zdravotní služby a služby sociálně-právní ochrany, včetně zaopatření. Odborná péče o děti, které nemohou vyrůstat v rodinném prostředí, zahrnuje péči lékařskou, ošetřovatelskou, psychologickou, rehabilitační, výchovnou a sociální.
Komplexní péče je poskytována dětem od prvních dnů života do věku zpravidla 3 let

Dětské centrum Ostrůvek nás v roce 2013 požádalo o dodávky kojenecké mléčné výživy. Vzhledem k tomu, že již nevyrábíme kojenecká počáteční a pokračovací mléka, rozhodli jsme se centrum podpořit jinou formou, a to několika baleními BABIO biokaše krupicové s mlékem a banánem.


BabyBox Tábor

V pondělí 4. února 2013 přibyl nový BabyBox v nedalekém Táboře v domově pro seniory G-centrum. Jedná se o úžasný projekt určený pro bezpečné odložení miminka, o které se matka nemůže nebo nedokáže postarat, jehož patronem je „Babydědek Lu“ Ludvík Hess. I my jsme se rozhodli projekt podpořit. Přispěli jsme na otevření táborského BabyBoxu a věříme, že zachrání nejeden dětský život.

Celému projektu BabyBox fandíme a držíme palce!

BabyBox - poděkování

 

Stránky goldim.cz využívají soubory cookies, aby se co nejlépe přizpůsobily vašim potřebám. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Rozumím