Rehydratace

Horečka, průjem, nevolnost – rychlá pomoc

Více informací

Horečka, průjem, zvracení, špatný pitný režim nebo užívání léků proti bolesti, mohou zapříčinit dehydrataci organizmu. Dětský organizmus je mnohem citlivější na ztráty tekutin, než organizmus dospělého člověka. Rychlou a účinnou pomoc zajistí rehydratační prostředky Iontia prebio a Kulíšek, označované také jako ORS.

Preparáty s ověřenou účinností - Iontia prebio a Kulíšek - zajistí okamžitou kompenzaci ztrát vody, iontů a minerálů. Mají deklarované složení vycházející ze specifických vědeckých požadavků mezinárodních institucí, jakými jsou např. ESPGHAN (Evropská společnost pro dětskou gastroenterologii, hepatologii a výživu), WHO (Mezinárodní zdravotnická organizace) a další. Běžné rehydratační nápoje, dodávající ionty a sacharidy v nejrůznějších poměrech a ochuceních, patří spíše do kategorie potravin pro sportovce a osoby při zvýšeném tělesném výkonu.


Doporučujeme:

  • IONTIA prebio – od 3. let a dospělí
  • KULÍŠEK – od 1. týdne
  • KULÍŠEK forte – od 4. měsíce

Doplňující informace:

Rehydratace a dehydratace jsou dva úzce související pojmy, každý však na opačné straně bilance vody v organismu. Dehydratace je jev, kdy je porušena rovnováha vody v organizmu. Při dlouhotrvajícím nedostatečném nebo nevyrovnaném příjmu tekutin může docházet k poškození jednotlivých buněk a následně i jednotlivých orgánů.

Krátkodobý nedostatek tekutin, ať již z důvodu průjmu, zvracení, zvýšeného pocení, přehřátí nebo po zvýšené konzumaci alkoholu je provázen následujícími jevy:

  • klesá celková výkonnost organismu až o 25 %
  • narůstá únava až do stavu vyčerpání energetických rezerv
  • objevuje se nesoustředěnost (díky nedostatku sodíku v krevním řečišti)
  • dostaví se bolesti hlavy s příznaky obdobnými kocovině (v důsledku nedostatku chlorových iontů)
  • projevuje se svalová slabost, sklon ke křečím, nepravidelná srdeční funkce (z důvodu nedostatku draslíku)
  • nastupuje úzkost a deprese, třes, poruchy srdečního rytmu, poruchy vědomí jako průvodní jev dehydratace v návaznosti na nedostatek hořčíku.

Více informací

Filtr je aktivní


Stránky goldim.cz využívají soubory cookies, aby se co nejlépe přizpůsobily vašim potřebám. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Rozumím