O nás

GOLDIM spol. s r. o

je česká rodinná společnost zaměřená na vývoj, výrobu a prodej speciálních potravin.

Podporujeme přirozený zdravý vývoj

HISTORIE

Společnost GOLDIM byla založena v Praze v roce 1992 s cílem vyvíjet a vyrábět potraviny, které přispějí k dobrému zdraví všech věkových skupin.

Již v roce 1996 jsme na trh uvedli první probiotické doplňky stravy ve formě instantních nápojů, tobolek a následně i tablet. Jedním z prvních doplňků stravy v portfoliu společnosti se stala ProbioFlora, první české probiotikum s prebiotickou složkou.

V roce 2000 jsme náš sortiment rozšířili o první výrobky určené pro dětskou výživu – instantní nápoje a rehydratační prostředek Kulíšek.

Nároky na výrobní kapacitu se neustále zvyšovaly a již nebylo možné pokračovat v pražských prostorech. Proto jsme se rozhodli přestěhovat se do vlastních výrobních prostor v krásném prostředí jižních Čech – do Soběslavi, kde od roku 2001 probíhá kompletní výroba, kterou v současnosti zajišťují 4 technologické linky.

Od roku 2003 vyvíjíme a vyrábíme produkty také pro zahraniční trh – většinou pod privátními značkami.

Neustále pracujeme na vývoji nových výrobků a hledáme další cesty, jak přinést zákazníkům kvalitní a zdraví prospěšné produkty. V roce 2005 proto začala pod značkou BABIO vznikat řada výrobků vyráběných v biokvalitě a určených pro kojence, malé děti a jejich maminky.

Jako první byly na trh v roce 2006 uvedeny kojenecké a dětské biočaje v nálevových sáčcích a biočaj pro kojící maminky pod značkou BABIO. Následoval dětský mléčný biocukr s prebiotikem a instantní kojenecké a dětské biočaje (nyní bionápoje).

V roce 2007 byl zahájen velký inovativní vývoj rozsáhlé řady doplňků stravy a potravin pro redukci hmotnosti.

V roce 2008 byla BABIO řada rozšířena o kojenecká biomléka a kojenecké a dětské biokaše mléčně-obilné i čistě cereální.

Rok 2012 pro nás znamenal spoustu změn a novinek. Postupně jsme ukončili výrobu BABIO biomlék na bázi kravského mléka. Naše vývojová a provozní laboratoř neustále spolupracuje s renomovanými výzkumnými pracovišti v České republice. Spolupráce s externími odborníky nám pomáhá udržet krok s rychlým tempem vývoje moderních technologií a umožňuje využívání nových vědeckých poznatků z oblasti zdravé výživy, medicíny, fyziologických pochodů i léčebných postupů.

Tyto poznatky nás pak inspirovaly k vývoji převratné NOVINKY na trhu s dětskou výživou – Kozích kaší, které jsme uvedli na český trh v lednu roku 2012. Všechny informace o Kozích kaších a jejich přednostech najdete na stránkách www.kozikase.cz.

Náš sortiment nyní zahrnuje následující produkty:

  • výrobky pro kojeneckou a dětskou stravu (řady BABIO, ČIPERKA, Kozí kaše, Naše mléko),

  • doplňky stravy – ProbioFlora, Formule Játra, Formule Šalvěj, UROefekt, UROefekt junior, PROKLOUBIN,

  • potraviny pro detox a štíhlou linii – PinnoThin, Depurio, Deswell, Slimli, THERMOMAGIC, BIO ZELENÝ JEČMEN, 

  • rehydratace (potraviny pro zvláštní lékařské účely) – Kulíšek, Kulíšek forte, Iontia prebio.


V září roku 2012 jsme ve spolupráci s Českou asociací sester uspořádali poprvé vzdělávací konferenci pro zdravotní sestry v Soběslavi a od té doby ji každý rok pořádáme znovu.

 

Péči o své zákazníky věnujeme nejvyšší pozornost a vaše názory a podněty následně promítáme do dalšího vývoje. Věříme, že každý může nalézt v našem sortimentu to, co mu bude chutnat a zároveň přispívat k dobrému zdravotnímu stavu a udržení dobré psychické pohody.

 

CERTIFIKACE

Všechny produkty vyrábíme ve vysoce hygienických podmínkách pod přísným dohledem státních i nestátních dozorových orgánů.

V roce 2001 jsme v nově postaveném výrobním závodě v Soběslavi zavedli zásady správné výrobní praxe, metody kritických bodů a systému řízení kvality. Počátkem roku 2003 se nám podařilo získat certifikáty HACCP a ISO 9001:2001 (nyní ČSN EN ISO 9001:2009) a od té doby je stále úspěšně obnovujeme. Před uvedením nové výrobkové řady BABIO v roce 2006, kterou vyrábíme v biokvalitě, jsme se stali držiteli Certifikátu výrobce BIOPOTRAVIN.

V prosinci roku 2011 jsme u Úřadu průmyslového vlastnictví České republiky požádali o zápis užitného vzoru na nový výrobek – Kozí kaše. Užitný vzor byl zapsán v lednu roku 2012 v České republice a v listopadu i na Slovensku. 

V červenci roku 2012 byl našemu e-shopu udělen ZLATÝ certifikát BabyFriendly certificate – "Rozsáhlé spektrum baby friendly služeb na vysoké úrovni". Tento certifikát potvrzuje vysokou kvalitu vyráběných produktů a poskytovaných služeb. Více informací o certifikátu naleznete na stránkách www.babyfriendlycertificate.cz.

V roce 2015 jsme na obou závodech úspěšně absolvovali certifikaci BRC (British Retail Consortium), což je certifikace, která zajišťuje vysokou kvalitu a bezpečnost potravin.

V červenci 2016 nám byl úřadem Priemyselného vlastníctva Slovenskej republiky udělen patent pro naše Kozí kaše (Dojčenské a detské príkrmy na zvýšenie orálnej tolerancie mliečnych bielkovin) a v prosinci 2016 jsme patent získali i v Čechách.

 

HACCP – certifikát shody systému kritických bodů
ČSN EN ISO 9001:2009 – certifikát shody systému managementu kvality
BIO – certifikát výrobce biopotravin
BRC - certifikace systému bezpečnosti potravin (Závod 01 Rašínova)
BRC - certifikace systému bezpečnosti potravin (Závod 02 V Lukách)
Užitný vzor – Kozí kaše
BabyFriendly certificate – rozsáhlé spektrum baby friendly služeb na vysoké úrovni
Patent - Kozí kaše CZ
Patent - Kozí kaše SK

Jsme členem několika organizací – Jihočeské hospodářské komoryPoradní komise Společnosti pro probiotika a prebiotika a Potravinářské komory.

Jištění přes certifikované systémy biovýroby, BRC, ČSN EN ISO 9001:2009 a správné výrobní praxe zajišťuje vysokou kvalitu veškeré produkce.


teaser-center

Kontakt:

+420 734 157 140