KOZÍ MLÉKO – zdravý nápoj
KOZÍ MLÉKO – zdravý nápoj

Odborníci na výživu označili kozí mléko za naprosto jedinečný zdroj více než 200 zdraví prospěšných látek.....

.....neexistuje u nás jiný druh běžně používaného mléka s tak jedinečným, bohatým a vyváženým složením.

- - - -

Kozí mléko je již od nepaměti cennou složkou lidské výživy. Poskytuje mnohé zdravotní benefity, spojené s pravidelnou konzumací. Novinkou a výhodou oproti minulosti je, že již existují produkty, díky kterým je možné využít výhod kozího mléka i pro ty nejmenší - kojence a batolata. Kozí mléko je doporučované v každém věku. Odborníky na výživu je např. velmi pozitivně hodnoceno jako zdravá složka výživy u dospělých a osob nad 60 let. Věděli jste, že u kozího mléka je popsán efekt na posílení zdraví a možný je vliv na dlouhověkost?

 

Benefity pro naše zdraví!

Zdraví je to nejdůležitější! Chcete být zdraví? Pijte pravidelně kozí mléko! Tak by se daly jednoznačně vyjádřit zkušenosti našich předků i současné poznatky celostní a alternativní medicíny. Kozí mléko  intenzivně zkoumá také moderní farmakologie, která hledá další, nové možnosti pro využití v oblasti medicíny.

 

Benefity, které odborníci popisují, zahrnují celé lidské tělo! Dle dostupných informací příznivě působí na nervovou soustavu,  trávicí trakt a přidružené orgány – játra a slinivku břišní, má význam pro posílení imunitního systému, snížení projevů alergií a zlepšení pokožky. Jsou mu připisovány příznivé účinky na nemoci kloubů.

 

Složení kozího mléka

Kozí mléko obsahuje nejhodnotnější živočišné bílkoviny, lehce stravitelný tuk, široké spektrum  vitaminů, minerálů  a řadu zdraví prospěšných látek. Z pohledu odborníků na výživu je kozí mléko kvalitnější, lépe stravitelné a zdravotně prospěšnější, než mléko kravské. Všeobecně je uznáváno, že kozí mléko je lépe snášené než mléko kravské. To souvisí s jiným složením bílkovin a nižším obsahem laktózy.

 

Kozí mléko pro naše nejmenší!

Věděli jste, že kozí mléko je blíže mléku mateřskému než mléko kravské? Jako součást prémiových kojeneckých mlék NAŠE MLÉKO je mimořádně vhodné již pro kojence, a to v případě, pokud z nějakého důvodu kojení není možné, nebo je mlíčka málo...Svým složením se kozí mléko velmi podobá mléku kojících matek. Je překvapivé, jak jsou si tato dvě mléka podobná! Z hlediska výživy je pro dítě ideální kojení. Kozí mléko v podobě nadstandardní, prémiové kojenecké výživy je možné využít jako náhradní zdroj výživy miminka. 

 

Kozí mléko pro batolata a starší děti

Lidské tělo je již od útlého věku vystaveno mnoha škodlivým vlivům ze znečištěného životního prostředí, které nás všechny obklopuje, někoho méně, toho, kdo žije ve větších městech více. Zejména v případě zvýšenému vystavení škodlivin z ovzduší je potřeba co nejvíce podpořit imunitní a trávicí systém dětí, které jsou spolu úzce propojené. Je to metoda jak podpořit správnou činnost orgánů a jejich vyzrávání. Cílem je, aby jednotlivé systémy lidského těla činily svoji funkci a  poskytovaly dítěti efektivní ochranu před virovými i bakteriálními nemocemi. Benefity kozího mléka jsou pro děti podstatným a jednoznačným zdravotním přínosem, ověřeným generacemi našich předků i moderní vědou. Pokud máte pocit, že je třeba udělat více pro Vaše děti, vyzkoušejte batolecí výživu na bázi kozího mléka, a to v rámci komplexních zásad zdravé výživy a zavádění smíšené stravy. Pokud chcete pro Vaše děti vyzkoušet Naše mléko, můžete ho podávat jako zdravý a chutný nápoj k snídani nebo svačině také dětem předškolního věku, zejména, pokud je ze zdravotního hlediska nutné je co nejvíce podpořit.

                                             

Ochrana buněk našeho těla

Zajímavostí je, že v kozím mléku byla zjištěna přítomnost látky zvané Ubichon 50. Moderní výzkum tuto látku odhalil teprve nedávno. Unikátní je v tom, že dokáže chránit buňky před předčasným odumřením. Tato látka se doporučuje ve věku produktivním, ale také ve věku vyšším. Pro svůj přínos pro seniory bývá kozí mléko označováno jako geriatrikum, s mnoha zdravotními přínosy – zdroj Ubichonu 50, vápníku, kvalitních živočišných bílkovin, vitaminů, stopových prvků apod.

 

Nedílná součást našeho jídelníčku

Pokud si chceme uchovat zdraví, je vhodné dodržovat hlavní zásady zdravé výživy, která je nejlepším zdrojem hlavních živin a cenných nutričních faktorů včetně přírodních antioxidantů. Součástí vyváženého jídelníčku každého věku je kvalitní kozí mléko, přinášející benefity pro lidské zdraví. Chcete sami na sobě vyzkoušet efekty kozího mléka? Stále oblíbenější jsou Kozí kaše. Vyzkoušet je můžete i Vy, např. jako zdravou a rychlou snídani.  

- - - - - 

Zajímá nás Váš názor! Pomohlo kozí mléko někomu ve Vaší rodině? Budeme rádi za Vaše příspěvky!

Jsme tu pro Vás! Pište na mail marketing@goldim.cz 

Najděte si nás také na facebooku!

teaser-center

Kontakt:

+420 734 157 140