Důkaz lepší stravitelnosti kozího mléka přinesla žena
Důkaz lepší stravitelnosti kozího mléka přinesla žena

I ženy  mohou být ve své vědecké kariéře mimořádně úspěšné. Příkladem jedné z nich je dr. Jasinska, která mimo jiné přinesla důkaz lepší stravitelnosti kozího mléka v porovnání s kravským mlékem. 

Dr. Jasinska je autorkou desítek vědeckých prací, publikovaných v mnoha odborných titulech. Na svém pracovišti, oddělení biochemie a chemie Lékařské akademie v polské Bydhošti, odpověděla na otázku, proč je kozí mléko mnohem lépe stravitelné, než mléko kravské.
Důvodem se ukázal být vyšší stupeň štěpení micelárního kaseinu, což je jedna z hlavních druhů bílkovin nacházejících se v mléce savců. Zjištěné rozdíly ve stravitelnosti jednotlivých druhů mlék mohou souviset se strukturou micel, zejména s jinou skladbou druhů kaseinů u jednotlivých živočišných druhů mlék.
V lidském a kozím mléce se shodně vyskytuje více beta-kaseinu, než v jiných mlékách, navíc u kozího mléka je na rozdíl od kravského velmi nízký obsah alergizující bílkoviny alfa S 1 - kaseinu, což je významné pro osoby s alergií na mléčnou bílkovinu. 
Touto prací dr. Jasinska změnila pohled na kozí mléko i u zarytých skeptiků. 
- - - 
Stravitelnost mlék (dle dr. Jasinske): 
1. MATEŘSKÉ MLÉKO 100 %
2. KOZÍ MLÉKO 96 %
3. KOBYLÍ MLÉKO 92 %
4. KRAVSKÉ 76 – 90 % (dle plemene)
- - -
Literatura:
1. Jasinska B. The comparison of pepsin and trypsin action on goat, cow, mare and human caseins. Rocz. Akad. Med. Bialymst. 1995; 40: 486–493.
2. Pellerin P. Goat´s milk in nutrition. Ann Pharm Fr. 2001, Feb;59(1):51-62.
3. Host A. Cow‘s milk protein allergy and intolerance in infancy. Some clinical, epidemiological and immunological aspects. Pediatr. Allergy Immunol. 1994; 5: 1–36. 5.
4. Venter C. Cow‘s milk protein allergy and other food hypersensitivities in infants. J. Fam. Health Care 2009; 19: 128–134.

teaser-center

Kontakt:

+420 734 157 140

EU