Kozí mléko pomocník od stresu a psychických problémů?
Kozí mléko pomocník od stresu a psychických problémů?

Současný životní styl klade na psychiku dětí i dospělých vysoké požadavky. Ochránit před možným stresem mohou přírodní látky z kozího mléka. 

Současný životní styl klade na naši psychiku vysoké požadavky. Nic naplat, kdo chce uspět, musí se neustále zlepšovat, a proto i my dospělí často posouváme (nebo dokonce tlačíme) naše děti ke stále větším a větším výkonům. Je to pochopitelné, jde nám přeci o jejich budoucnost a děláme to proto, aby z nich vyrostli úspěšní a sebevědomí lidé s brilantní kariérou a bohatými výdělky. Myslíme to dobře, ale pozor, tlak z naší strany může být až příliš silný a některé děti jej mohou špatně snášet. Je proto bezpodmínečně nutné mít na naše prťata nejen velké nároky, ale věnovat jim též hromadu pochopení, pozornosti, času a lásky. Jedině tak můžeme u našich dětí odhalit a včas podchytit jakékoli stavy vnitřního neklidu, napětí, úzkosti či třeba obav z marného snažení a následného zklamání. 

Kozí mléko ochrání vaše děti před stresem

Kozí mléko je pro lidskou psychiku výborné. Správná výživa totiž významně ovlivňuje naše psychické zdraví a kozí mléko do zdravé stravy jednoznačně patří. Nervový systém člověka je přímo závislý na výživě a pro jeho správné fungování jsou některé látky zcela nezbytné a především nenahraditelné. Jmenujme třeba nenasycené mastné kyseliny (NEMK), proteiny, vitamíny skupiny B, minerály – hořčík a stopové prvky – železo, jód a zinek. Velmi důležitý pro pozitivní lidskou mysl a stimulaci nervové činnosti je také taurin, tedy látka odvozená od aminokyselin. A přesně tyto drahocenné a pro lidskou zdravou psychiku potřebné látky kozí mléko obsahuje. Proto by zdravé kozí mléko nemělo chybět v jídelníčku dětí a ani dospělých. 

Statistická data alarmují, kozího mléka pijeme málo!

Průměrně vypijeme 58,7 litru mléka na osobu za rok a z toho 58,6 l mléka kravského a pouze 1 decilitr mléka kozího! Z nutričního pohledu je to opravdu velká škoda, neboť většina nutričních odborníků se shoduje na faktu, že kozí mléko je výživově i dieteticky podstatně cennější, než je mléko kravské. Četnými výzkumy bylo odhaleno, že kozí mléko obsahuje obrovské množství látek, které přirozenou cestou přispívají ke správnému vývoji a činnosti nervového systému. Kozí mléko tak přispěje i ke správnému fungování lidského mozku. 

Pokud hledáte způsob, jak výrazně obohatit jídelníček váš i vašeho dítěte, věřte, že i docela „běžná“ potravina, jako je kozí mléko, udělá s vaším zdravím hotové zázraky. 

Kozí mléko vás zaplaví hormonem štěstí a dalšími 200 aktivními látkami

Chutné a snadno stravitelné kozí mléko bez zápachu (typická kozí vůně zní lépe, viďte) se dá bez nadsázky považovat za dar Matky Přírody lidstvu. Tento doslova naturální koktejl sestává z více než 200 aktivních blahodárných látek, z nichž každá má svou roli pro správný chod organismu. Za zmínku stojí například tryptofan, aminokyselina, kterou tělo využívá pro tvorbu serotoninu, tedy „hormonu štěstí“ a dále hormonu melatoninu, který má klíčový význam pro usínání a kvalitu spánku dětí i dospělých. Jak dokládají studie, zdraví prospěšné kozí mléko, se při pravidelné konzumaci díky unikátnímu složení podílí i při zmírnění stresu a vnitřního napětí a může pozitivně přispět i ke snižování nervozity, regulaci spánku a pravděpodobně i snížení rizika depresí. Kozí mléko bez zápachu je vřele doporučováno jako součást jídelníčku neklidných dětí, dětí s projevy hyperaktivity, při problémech se soustředěním a pamětí nebo u nadměrně úzkostných dětí.

Malý hrneček plnotučného kozího mléka doplní tělu hladinu minerálů i vitamínů

Nebojte se kozího mléka! V případě kvalitního zpracování, jako je Kozí mléko sušené instantní nebo Kozí kaše, mají velmi příjemnou chuť a vůni a báječně si na ni pochutnají velcí i malí. Vězte, že i malý hrneček plnotučného kozího mléka denně se na kondici vašeho zdraví podepíše více než pozitivně.  Tak např.  věděli jste, že 1 sklenice kozího mléka vám dodá více než 1/3 doporučené denní dávky vápníku? Pozor, pokud se právě odhodláváte k cestě za vašim zdravím, pamatujte, že vitamíny kozího mléka jsou rozpustné v tucích, proto by byla z hlediska výživy obrovská škoda konzumovat mléko odtučněné, nebo nízkotučné, tedy zbavené většiny vitamínů. Kozí mléko sušené instantní nahradí kravské mléko v kuchyni.

Pokud patříte mezi milovníky kozího mléka, novinka Kozí mléko sušené instantní vás vysloveně potěší. V případě potřeby s ním můžete zcela nahradit mléko kravské a skvěle se hodí do studené i teplé kuchyně. Mějte ho po ruce! Je vhodné pro dospělé a děti od 1 roku věku. Z hlediska zdravé výživy nezapomínejte ani na ořechy, semínka, obilné klíčky, listovou zeleninu, alespoň 2x týdně tučné ryby (makrela, losos), které by měly tvořit nedílnou součást zdravého jídelníčku, podobně jako kozí mléko. V kuchyni nezapomínejte ani na kvalitní rostlinné oleje.

! Tip na závěr

U dětí do 3 let věku využijte přednostně kojenecké či batolecí Naše mléko na bázi kozího mléka, které je speciálně koncipováno pro daný věk dítěte a obsahuje vše potřebné pro správný růst a vývoj malých dětí.

Naše mléko - kozí mléko

Všichni víme, že současná doba je rychlá a hektická. Z práce přicházíme unavení, rozladění, máme méně volného času a prostoru na záliby, přátele a rodinu. Dlouhodobý stres a psychický neklid mohou přivolat psychosomatické obtíže. Vystupme ze začarovaného kruhu, zvolněme, změňme životní styl a jídelníček. Naše tělo nám za to vřele poděkuje. Uvidíte sami.

 

teaser-center

Kontakt:

+420 734 157 140

EU