Velikonoční madeirová vejce
Velikonoční madeirová vejce

Vyzdobte si svůj domov originálními madeirovými vajíčky. Vyrábějte z husích vajec - uvidíte, že jak jednou zkusíte, nebudete chtít  vyrábět už žádné jiné :) 

Jak na madeirová vejce

Není to tak složité jak to vypadá, nebojte! A efekt - vidíte sami- je zaručený! Takovým nádherným dárkem v podobě ručně vyrobeného madeirového vejce zaručeně potěšíte všechny své příbuzné a známé, radost ale uděláte i sobě. Buďte na sebe pyšná, je obdivuhodné, co všechno dokážete!

GOLDIM

Co budete na madeirová vejce potřebovat?

Nejvhodnější a zároveň nejkrásnější jsou pro tuto práci vejce husí. Objednejte si je na internetu už vyfouknutá, připravená na tvoření. Když se cestou jedno rozbije nesmutněte, vyrobíte z něj jinou, originální dekoraci!

Určitě vám radíme koupit si jich rovnou víc. Dále budete potřebovat jehlový diamantový pilník s ostrou špičkou, prodávají se za pár korun jednotlivě nebo v sadě různé síly v místě vašeho bydliště nebo opět na internetu. Pokud si chcete ušetřit práci s vytvářením dírek, pořiďte si brusku na sklo nebo malou modelářskou vrtačku - s nimi jde práce mnohem rychleji. 

Nejdříve celý postup natrénujte na vejci slepičím

Nejdříve si celý postup výroby natrénujte na několika vyfouknutých slepičích vejcích, získáte zručnost a cit. Začněte tím, že si na vejce tužkou předkreslíte motiv, který chcete vytvořit. Pak uchopíte pilník jako tužku a vytvořte pomalým krouživým pohybem dírku a postupně ji zvětšujte. Na vejce nikdy netlačte kolmo, aby vám neprasklo, ale šikmo, z boku. Vejce držte v ruce, nikdy ho neopírejte o stůl, jinak vám určitě praskne.

Ten samý postup zopakujte na vejci husím 

Nebojte, přestože je to zpočátku těžké, během chvíle dostanete do ruky ten správný grif - jakmile zboku uděláte malilinkou dírku, už ji můžete umístěním pilníku kolmo na vejce zvětšovat - velikost záleží na vaší představě. Můžete kombinovat dírky menší a větší, taky můžete tvarovat jako kapičky....Když se stane, že vejce trošku napraskne nevadí, nevyhazujte ho, zvětšete dírku a zkuste ji zakomponovat do motivu - vznikne tak naprosto nevšední, originální vejce. 
Když máte dírky hotové - buď pilníkem nebo bruskou, záleží na vašem výběru, vložte opatrně vejce na cca 10 minut do roztoku Sava a vody (poměr 1:1), roztok rozpustí blanky, které jinak dírkami vylézají ven a nevypadají hezky, zároveň vajíčko pěkně vyčistí a vybělí. Se Savem pracujte vždy v rukavicích a dodržujte bezpečností pokyny uvedené na jeho obale. Tento krok - práce se Savem - není vůbec vhodný pro děti, ale výhradně pro dospělé. 

Začněte tvořit dekor rozpuštěnými barvami

Rozpusťte si obyčejnou voskovku české výroby v aroma lampičce (ty koupíte v některých obchodech velmi levně) a nad svíčkou v lampičkách rozehřejte jednotlivé barvy, dle vaší představy. Dále si připravte obyčejnou tužku a do rovného konce zabodněte špendlík s kulatou hlavičkou (pro zdobení drobnějšími motivy použijte špendlík s kovovou hlavičkou). Následně vždy hlavičku špendlíku ponořujete do rozpuštěného vosku a přenášejte ho na dobře osušené husí vejce. Barvičky v aroma lampičkách nezapomeňte průběžně míchat, mají tendenci se usazovat na dně. Doporučujeme každou dírku jednoduše olemovat nejlépe bílým voskem. Poté můžete i z vosku tvořit dekoraci - nejjednodušší jsou tečky, čárky, můžete ale tvořit i lístečky, nápisy apod. Vosk rychle zaschne, takže práce vám půjde rychle od ruky...

Zvládnou i šikovné starší děti

Že chcete zapojit i vaše děti? Bohužel na ty mladší zapomeňte, ale s těmi staršími (cca od sedmé třídy) můžete vyzkoušet. My jsme to prubli a vznikly pravé skvosty :) Děti velmi dobře zvládly hlavně zdobení voskovkami, dobře jim šla práce i s bruskou či malou modelářskou vrtačkou. Je to pro ně velká výzva a opravdu si práci užijí!

Taky vás překvapilo, o kolik je husí vejce pevnější a jaká je to piplačka, vyvrtat do něj pár dírek? Výsledek ale opravdu stojí zato! 

Neváhejte a určitě si to vyzkoušejte! 

Doporučujeme :) 

teaser-center

Kontakt:

+420 734 157 140

EU