Velikonoční dekorace ze starých knih
Velikonoční dekorace ze starých knih

Máme pro vás další nádherné velikonoční tvoření! Tentokráte ze starých knih. Hravě zvládnou i starší děti - samozřejmě za pomoci maminek.

Dekorace ze starých knih - hravě zvládnete a skvěle zabavíte vaše ratolesti 

Připravte si pomůcky:

Stará kniha, tavná pistole s náplněmi, barva ve spreji (my použili zlatou a modrou), igelit na zakrytí stolu a pak už jen spooousta drobností na dekoraci - velikonoční drobné dekorace, umělé květiny, přírodní materiály - sušené květiny, vylisované listy, kamínky, šnečí ulity, různé semínka nebo usušené plody, dřevěné dekorace,  - prostě fantazii se meze nekladou! 


S pomocí tavné pistole přichyťte první stránky knihy k tvrdým deskám knihy, čímž celkově zpevníte podklad, na kterém budete pracovat.

V druhém kroku ohýbejte listy stránek od středu knihy směrem ke kraji do vějířku - vidíte na obrázku - počet ohnutých listů záleží na vás, my doporučujeme minimálně deset listů. 

Listy přilepte za pomoci tavné pistole. Když máte vějířek z listů hotový, s pomocí tavné pistole celou knihu vlnkovitě přejeďte lepidlem.  Zvlášť přejeďte lepidlem boční stranu knihy vlevo i vpravo - opět ve tvaru vlnky, která listy krásně spojí dohromady.  

Pak již stačí celé přestříkat lakem - můžete zkombinovat různé barvy, přitom ale dobře větrejte, nechte chvíli zaschnout a potom již jen dekorujte - drobné dekorační předměty přichyťte vždy za pomoci tavné pistole.

Za inspiraci moc děkujeme úžasné knihovně a paním knihovnicím v Lysé nad Labem. 

Děti tato práce nesmírně baví, určitě vyzkoušejte i vy! 

teaser-center

Kontakt:

+420 734 157 140

EU