Jak na virózy a nachlazení - pomůže rakytník?
Jak na virózy a nachlazení - pomůže rakytník?

Trápí vás časté virózy? Jsou roční období, ve kterých se jim téměř nedá vyhnout. Je možnost, jak posílit imunitní systém a stát se více odolným? 

V chladném počasí nás častěji trápí virózy a nachlazení. Nastává nejvyšší čas, abychom co nejvíce podpořili imunitu našich dětí a celé rodiny. Velmi dobrým pomocníkem jsou léčivé rostliny. Doslova perlou mezi nimi je rakytník. Rakytníku je připisován obsah více než 200 aktivních látek a schopnost přirozenou cestou podpořit obranyschopnost nás a našich nejmenších. Vyzkoušet můžete například jemný dětský čaj BABIO Rakytníkovýkterý je chuťově velmi jemný a samotné děti vám řeknou, jak moc jim chutná. 

Rakytník zdroj vitaminu C

Vitamín C se řadí mezi termolabilní látky, což znamená, že je relativně velmi citlivý na zpracování za tepla. Proto může jeho obsah v mnoha potravinách při technologickém zpracování významně klesat. Rovněž je citlivý např. pro styk s kovy. Ztrácí se také dlouhodobým skladováním. Toto ovšem neplatí o vitamínu C z plodů rakytníku, ve kterých zůstává ve významném množství jak po vysušení, tak po následném tepelném zpracování. Jak je to možné? Za tuto ochranu vitamín C vděčí přítomnému bioflavonoidu rutinu, označovanému také jako vitamin P. Tím, že zabraňuje znehodnocení vitamínu C, ochraňuje ho, zvyšuje jeho biologickou hodnotu. 

Obsahové látky

Vedle vitaminu C je v odborné literatuře popsaný také vysoký obsah dalších prospěšných látek pro organismus, vitamínu E, vitamínů skupiny B a vitamínu K, dále beta karotenu (provitamin A), uvádí se rovněž řada minerálů a stopových prvků. Zajímavé jsou přírodní oleje (bohaté na nutričně cenné polynenasycené mastné kyseliny omega-3, 6 a 9), již zmíněný rutin a další přírodní bioflavonoidy, karotenoidy, fytosteroly, serotonin (hormon dobré nálady) a další přírodní látky. 

Rakytník je jistě velmi zajímavým přírodním prostředkem vyhledávaným pro svou lahodnou, příjemnou chuť a cenné nutriční složení. Nezmeškejte ten správný čas a dopřejte si každý den vynikající, jemný čaj, určený pro děti již od ukončeného 8. měsíce věku. Po celou zimu hledáme prostředky, jak posílit naši imunitu a tím také ochranu před viry a bakteriemi. Zajímavou inspiraci můžeme najít v přírodě, např. v podobě rakytníku. 

teaser-center

Kontakt:

+420 734 157 140

EU